Styrelse

  • Ordförande: Martin Carlsson
  • Ledamöter: Henrik Klarén, Jonas Colmsjö
  • Suppleanter: Oscar Emman, Elsa Enell
  • Styrelsen nås via: styrelsen@ultimatesweden.se

Valberedning

  • Sammankallande: vakant
  • Valberedningen nås via valberedning@ultimatesweden.se

Arbetsgrupper

Landslag (landslag@ultimatesweden.se):

  • Ungdomslandslag (ul@ultimatesweden.se) – Cecilia Arensmeier
  • U24 landslag (u24@ultimatesweden.se) – Tomas Erikson
  • Seniorlandslag (senior@ultimatesweden.se) – Martin Carlsson
  • Masterlandslag (master@ultimatesweden.se) – Jonas Colmsjö, inkluderar Master, Grand Master och Great Grand Master

Förbundskaptener nås via fk@ultimatesweden.se


SM:

  • SM-Grupp (sm@ultimatesweden.se) – Editha Ehrmantraut
  • SM-Vecka grupp (smveckan@ultimatesweden.se) – Editha Ehrmantraut

Utvecklingsplan – Editha Ehrmantraut:

  • Idrottslyft Förening (il-forening@ultimatesweden.se)
  • Utvecklingsplan (utvecklingsplan@ultimatesweden.se)

Annat:

  • Kalender (kalender@ultimatesweden.se) – Paul Eriksson
  • Kommunikation (kommunikation@ultimatesweden.se) – Martin Carlsson
  • Regler (regler@ultimatesweden.se) – Martin Carlsson
  • Streaming (streaming@ultimatesweden.se) – vakant
  • Utbildning (utbildning@ultimatesweden.se) – vakant
  • Utmärkelser (arets@ultimatesweden.se) – Stefan Angegård
  • Youth Camps – camps@ultimatesweden.se

Mer information om SUF:s organisation finns här.

Du har inga produkter i varukorgen.